در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز تفال
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
تشك طبى
نصب اطفاي حريق سيستم اطفاء حريق
درباره من
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
عضویت در خبرنامه
    عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
    نام کاربری:
    پسورد:

عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی:

نويسنده :موحديان
تاريخ: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۹:۳۱
سيستم هاي اطفاء حريق
 

سيستم هاي اطفاء حريق

آتش سوزي از حوادثي است كه هر آن ممكن است اتفاق افتاده و بر اثر آن جان و مال فرد و افراد يا موسسه و كارخانه را در چند ساعت برباد دهد . آمارهائي كه در جهان انتشار مي يابد ، معرف خسارات عظيم و تلفات نسبتا زياد ناشي از آتش سوزي هاست .اغلب بي مبالاتي و عدم توجه و بي دقتي در كار ، موجب ايجاد حوادثآتش سوزي مي شود و چه بسا با پيش بيني هاي لازم ميتوان جلوي بسياري از اين اتفاقات ناگوار را گرفت . 
كشف آتش موضوع مهمي بوده است كه در پيشرفت تمدن بشر نقش موثري بازي كرده است ، پس از اينكه بشر توانست آتش را مهار كرده و به كار برد ، از آن استفاده هاي بيشماري نموده است ، ولي بايد متذكر شد براي استفاده مفيد از آتش بايد آن را مهار كرد زيرا همان قدر كه ميتواند خادم بشر باشد ، اگر مهار نشود بزرگترين وسيله مخرب و نابودي انسانها و زندگي آنها هم مي باشد . به طور كلي وجود سه عامل براي ايجاد يك آتش سوزي لازم است ، يعني اگر اين سه عامل در يك جا ( به اندازه مناسب ) جمع گردند ، آتش سوزي به وجود مي آيند ، اين سه عامل عبارتند از : مواد قابل اشتعال - حرارت - اكسيژن ( هوا ) ، از تشكيل اين عوامل مثلثي به نام مثلث آتش بوجود مي آيد .
 
 
 
واكنش سريع و به موقع نسبت به حريق در ساختمان‌ها با هدف پيشگيري از وارد آمدن خسارت جاني و مالي ازاهيمت ويژه‌اي برخوردار است. در همين راستا لازم است افراد از دانش كافي‌ در مورد انواع روش‌ها و سيستم‌هاي اطفاء حريق برخوردار باشند و متناسب با نياز خود و نيز نوع حريق روي داده، از سيستم و روش مناسب استفاده كنند.
به وسايل يا سيستم‌هايي كه بتوانند حريق را خاموش و اطفاء نمايند سيستم‌‌ اطفاء حريق مي‌گويند. به كار بردن اين سيستم در مكان‌هايي كه احتمال مشتعل شدن، آتش سوزي مواد كارخانجات و مواد شيميايي وجود دارد، ضروري است.

 

 

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]